MSP: Marcel Stržinar in Mark Hafnar med deseterico

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v Zakopanah je bil najboljši Slovenec Marcel Stržinar, med deseterico je končal tudi Mark Hafnar.

Ekipa © SloSki

Po izjemnem uspehu mladih skakalk so se na srednji napravi v Zakopanah za naslov najboljšega mladinca pomerili še skakalci. Po prvi seriji je vodil Avstrijec Daniel Tschofenig s 102 metroma in 159,0 točkami pred rojakoma Davidom Hagnom, ki je prav tako skočil 102 metra in je zbral 154,2 točk, tretji je bil Markus Müller s 100 metri in 150,7 točkami. Tik za njimi je bil Marcel Stržinar s 100 metri in 144,4 točkami, Mark Hafnar je zasedal 9. mesto z 98.5 metri in 138,9 točkami, Gorazd Završnik je bil 13. s 97.5 metri in 133,8 točkami, Maksim Bartolj pa je zasedal 26. mesto, potem ko je padel pri 100 metrih, zbral pa je 122,9 točk.

V finalni seriji je Bartolj s 96 metri in 248,3 točkami končal na 21. mestu. Završnik je s 93 metri in 254,7 točkami končal na 15. mestu. Hafna je zadržal 9. mesto, skočil je 97.5 metrov, zbral pa je 278,8 točk. Žal je v finalu štiri mesta s 96 metri in 273,1 točkami izgubil Stžinar, ki je tako končal na 8. mestu.

Mladinski prvak je s 107 metri v finalu in s 311,5 točkami postal Tschofening pred Haagnom in Müllerjem.