Vse tri Slovenke na zasledovanje, najboljša Polona Klemenčič 21.

Polona Klemenčič, Anamarija Lampič in Lena Repinc so poskrbele za uspešen slovenski dan na sprintu v Annecyju.

Polona Klemenčič, foto: Nordic Focus

Polona Klemenčič je v Franciji nadaljevala odlično formo iz Hochfilzna. Na tekmi, kjer je prvih šest tekmovalk zadelo vseh deset strelov, je najboljša Slovenka na tekmi naredila eno napako stoje. Vseeno si je z zoastankom + 1:05 priborila 21. mesto in odlično izhodišče za zasledovalno tekmo. Anamarija Lampič je dokazala, da ji bolezen ni odvzela moči, saj je bila znova najhitrejša med vsemi v smučini, a je morala v štiri kazenske kroge (1,3). To je pomenilo na koncu + 1:16,8 in 33. mesto ter nove točke svetovnega pokala. Zanesljivo si je zasledovalno tekmo s 53. mestom priborila tudi Lena Repinc.

V izjemni tekmi je na koncu slavila Švedinja Hanna Öberg, ki je bila 3,3 sekunde hitrejša od domačinke Lou Jeanmonnot, tretja pa je bila Italijanka Dorothea Wierer.

Uradni rezultati >>

Izjave po tekmi:

Anamarija Lampič: Po enajstih dneh ležanja je bilo danes zelo težko tekmovati. Imela sem težave na strelišču. Leže sem še uspela zgrešiti zgolj enkrat, stoje pa sem imela težave. Enostavno sem ven iz tekmovalnega ritma za streljanje. Stoje mi že tako dela več preglavic. Tekaško sem pa sama sebe presenetila, da sem tako dobro tekla. Včeraj sem bila prvič sploh na snegu po bolezni in naredila malce hitrejši trening. Strelski nastop pa leže solidno in stoje ni bilo dobro. Še vedno je to eno mojih ljubših prizorišč in se borim naprej.”

Polona Klemenčič: Za menoj je še ena dobra tekma, sicer znova en strel stoje mimo. Vseeno dobro izhodišče za zasledovanje. Tudi na progi sem naredila tako, kot znam. Vidi se, da je že tretje prizorišče in sem malce utrujena, a sem opravila dobro.”

Janez Marič: Izjemno zanimiv sprint. 21. mesto Polone Klemenčič ni slabo. Vedeti je potrebno, da je 22 deklet ustrelilo ničlo. Bilo je zelo dobro streljanje in vse favoritinje niso grešile. Po bolezni sem od Ane pričakoval, da ne bo tako dobro tekla, a se je zelo dobro odrezala, žal pa preveč zgrešenih strelov. Vseeno dovolj za nove točke. Lena se je uvrstila na zasledovanje. Mogoče je pričakovala malce več, a ji žal ni šlo na teku.”

Deli novico

Triglav-BIA
Telekom-BIA
NLB-BIA
Argeta-BIA
VERIGA_1280x640
LUMAR_1280x640
AHKranj-BIA
logo_stave_1280x640
Europlakat_K2
Slovenska_vojska-BIA
[biatlon_zenske_svetovni_lestvica]
[biatlon_moski_svetovni_lestvica]