Objavljamo prijavo za program Šolar na smuči za šolsko leto 2025/2026.
Vse slovenske osnovne šole vabimo, da se nam pridružite v akciji Šolar na smuči, slovenskemu projektu smučarskega ozaveščanja šolskih otrok.
Tudi v letošnjem letu akcija ostaja v novem način izvajanja. Zaradi izdatnejše podpore pri projektu s strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje bomo lahko akcijo izvajali skozi celotno zimsko sezono glede na naravne danosti in zmogljivosti posameznih centrov, da zagotovijo primerne kadrovske, varnostne in izvedbene pogoje, kot ste jih bile šole navajene v preteklih letih.
Obveznosti s strani šol so:
- Pogoj za sodelovanje šole v okviru akcije »Šolar na smuči” – alpsko smučanje, tek na smučeh in smučarski skoki je, da se dneva na snegu udeleži najmanj 90% otrok iz drugih ali tretjih razredov vaše šole.
- Organizacija prevoza do smučarskega centra.
- Zagotovitev opreme za vse sodelujoče učence (nekaj kosov opreme je možno najeti v vsakem centru po simbolični ceni 10 EUR/komplet (smuči/snežne deske, smučarski čevlji, palice in čelada) – OBVEZNO PRAVOČASNO kontaktirajte koordinatorja akcije v posameznem centru!).
- Zagotovitev učiteljev spremljevalcev po normativih in standardih.
- Zagotoviti učitelje športne vzgoje, ki bodo vodili nadaljevalne skupine smučarjev svoje šole.
- Šola mora imeti sklenjeno zavarovanje odgovornosti za svojo dejavnost, v katero je vključen tudi športni dan.
- Na dan izvedbe vodja športnega dne v center prinese s strani odgovorne osebe šole podpisan obrazec o številu udeležencev akcije, ki potrjuje število vključenih otrok v akcijo.
OPOZORILO – Pred udeležbo je potrebno center pravočasno, najmanj 3 dni pred izvedbo, obvestiti o morebitnih odstopanjih od števila prijavljenih otrok, ki ne sme biti manjše od 90% generacije!
Prijave potekajo preko elektronskih prijavnic na na spodnjih gumbih in se bodo odprle v petek 21. 11. 2025 ob 11:00. Prijavnice bodo odprte do 15.3.2026 oziroma do zapolnitve prostih mest.
Termini in število prostih mest po posameznih smučiščih
Posamezno smučišče ima na voljo termin le v dnevih, ko je v tabeli vnesena številka, ki opredeljuje število prostih mest. V primeru, da na posamezen dan v tabeli ni podatka, pomeni, da se tisti dan akcija v tistem centru ne bo izvajala.
Šole, ki imate večje število otrok, kot je na voljo mest na posamezen dan, se lahko prijavite na več terminov. Ali boste lahko potem izvedli akcijo v enem dnevu, bo odvisno od dogovora s posameznim centrom oz. boste morali akcijo izvesti ločeno, kot boste prijavili v aplikaciji.
*Že zasedene kapacitete bodo sproti izbrisane iz prijavnic
*Že zasedene kapacitete bodo sproti izbrisane iz prijavnic
*Že zasedene kapacitete bodo sproti izbrisane iz prijavnic
POVEZAVE DO PRIJAVNIC ZA LOKACIJE IZVEDBE:
Tek na smučeh
Smučarski skoki








