Okrogla miza “Smučanje za prihodnost” na Ljubljanskem gradu združila športnike, strokovnjake in sponzorje

Na Ljubljanskem gradu je včeraj potekala okrogla miza z naslovom “Smučanje za prihodnost”, ki jo je v okviru predstavitve reprezentanc organizirala Smučarska zveza Slovenije. Dogodek je pritegnil pozornost številnih ljubiteljev smučanja ter združil vrhunske športnike, predstavnike smučarskih klubov in sponzorje.

Okrogla miza SZS, foto: SloSki

Na okrogli mizi so sodelovali Petra Majdič, nekdanja vrhunska športnica, Ana Bucik Jogan, aktivna smučarka, Andrej Krajner, direktor komuniciranja NLB, Sandi Murovec iz Alpskega smučarskega kluba Triglav Kranj, Gorazd Pogorelčnik, vodja panoge za smučarske skoke in nordijsko kombinacijo, ter Tim Farčnik, generalni sekretar OO Pokljuka. Razpravo je moderiral Jure Košir, nekdanji vrhunski alpski smučar.

Razpravljavci so osvetlili ključne izzive in priložnosti, s katerimi se soočajo športniki na poti od začetkov v klubih do vključitve v reprezentanco. Poudarek je bil na povezovanju športnikov z njihovimi matičnimi klubi ter na pomenu sodelovanja med klubi in reprezentanco. Petra Majdič in Ana Bucik Jogan sta predstavili osebne izkušnje ter vlogo smučanja pri razvoju osebnosti in kariere. “Smučanje je prihodnost, v to sem prepričana,” je nedvoumno izpostavila Petra Majdič.

Sodelujoči so se dotaknili tudi pomembnega vprašanja sponzorskih sodelovanj. Andrej Krajner je predstavil sponzorski vidik sodelovanja s klubi in izpostavil prednosti, ki jih NLB vidi v dolgoročnem partnerstvu. Razpravljali so tudi o učinkovitih strategijah, kako klubi lahko uspešno nagovarjajo in vzpostavljajo povezave s sponzorji. Gorazd Pogorelčnik je predstavil delovni model DPNC Kranj kot primer dobre prakse pri podpori mladim športnikom pri prehodu iz osnovne v srednjo šolo, s čimer se spodbuja njihov nadaljnji športni razvoj.

V zaključnem delu razprave so se udeleženci dotaknili aktualnih izzivov, kot so vpliv podnebnih sprememb na zimske športe, spreminjajoče se družbene navade in konkurenčnost drugih športnih disciplin, kar vse vpliva na upad zanimanja za smučarske športe in posledično na delovanje smučarskih klubov. Razpravljavci so se strinjali, da je potrebno najti inovativne načine za ohranjanje in povečanje zanimanja za smučanje ter prilagoditi delovanje klubov novim razmeram.

Smučarska zveza Slovenije se zahvaljuje vsem udeležencem za njihove prispevke in konstruktivno razpravo, ki bo pripomogla k boljšemu sodelovanju in nadaljnjemu razvoju smučarskih športov v Sloveniji.

Deli novico